GabinetJak urządzić gabinet w domu ?

Coraz częściej standardem staje się tworzenie w naszych domach pomieszczenia na kształt biura. Zapracowani, zabiegani, powinniśmy mieć miejsce, w którym spokojnie zajmiemy się naszymi obowiązkami zawodowymi.

A więc zaczynamy

Miejsce
Aby gabinet spełniał wszystkie nasze założenia i wymogi zastanówmy się przede wszystkim, jaką powierzchnią na jego urządzenie dysponujemy. Jeżeli posiadamy dość duże pomieszczenie, nie musimy specjalnie oszczędzać na jego zabudowie, oczywiście należy pamiętać aby zbytnio nie przesadzić.

W jasnym, dobrze nasłonecznionym pomieszczeniu możemy pomyśleć o meblach ciemniejszych (m.in. wenge, ciemny orzech), które optycznie nadadzą naszemu miejscu bardziej poważny charakter. Kolor ścian jest kwestią gustu i tego w jakich barwach ktore nas otaczają czujemy sie najlepiej choć zaznaczyć należy iż pewne barwy / odcienie komponująsie ze soba tworząc razem piekna całość np. kolor ścian w odcieniach cappuciono lub jasny brąz oraz meble w kolorze wenge. Pamiętajmy,że w naszym gabinecie muszą znaleźć się niezbędne dla nas: stanowisko pracy oraz miejsce na dokumenty. Warto zatem pomysleć o odpowiednim ich rozłożeniu - tak,aby nie kolidowały ze sobą oraz czyniły nasze miejsce pracy praktycznym.

Stylistyka

Przy wyborze mebli do naszego domowego biura powinniśmy się sugerować przede wszystkim własnym gustem i potrzebami. Musi to być miejsce w którym bedziemy się dobrze czuli, miejsce praktyczne i zachęcające do pracy. Dostojny charakter pomieszczenia zyskamy dzięki meblom stylowym, klasycznym.

Jeśli natomiast korzystniej czujemy się w otoczeniu lekkich i nowoczesnych mebli, zdecydowanie znajdziemy odpowiednie meble z pośród szerokiej gamy dostępnej na rynku.

Wyposażenie

Nasz gabinet powinien być przedewszystkim funkcjonalny i zapewniać swobodę pracy. Aby tak się działo, potrzeba takiego wyposażenia i rozmieszczenia mebli, które nam to umożliwi. Zacznijmy od biurka, przy którym będziemy wykonywać nasze obowiązki i spędzać sporą część dnia. Warto ustawić je w taki sposób, aby w razie potrzeby można było sięgnąć po niezbędne nam dokumenty. Dobrym rozwiązaniem bedzie wybór środka pokoju jako miejsca ustawienia biurka.

Myśląc o wyposażeniu przyszłego gabinetu, nie możemy pominąć odpowiedniego fotela, będącego nierzadko naszą wizytówką. Fotel ma być wygodny i funkcjonalny, a także służyć nam przez wiele lat. Pomyślmy więc o wytrzymałym materiale, takim jak skóra oraz o odpowiednich mechanizmach regulujących, dzięki którym zapewnimy odpowiednie wsparcie oraz pozycje naszym kręgosłupom.

I na koniec warto wspomnieć o dodatkach takich jak np. odpowiednie oświetlenie, elementy dekoracyjne typu obrazy czy też kwiaty. Elementy te maja całkiem duży wpływ przedewszystkim na nasze samopoczucie jak i estetykę wnętrza.

 

Powrót do sklepu